4VETS Natural Hepatic Dog - vlhké krmivo pro psy - 185 g
4VETS Natural Hepatic Dog je specializované krmivo pro psy. Ideální pro použití po konzultaci s veterinárním lékařem. Vyznačuje se nízkým obsahem tuku a pečlivě vybraným složením. To vše na pomoc vašemu domácímu mazlíčkovi při problémech se selháním jater.
Produkt Natural Hepatic je kompletní krmivo. Nemusíte se starat o to, zda váš mazlíček dostává během dne dostatek živin. Samozřejmě ho můžete krmit i suchým krmivem navíc. Nezapomínejte také na to, aby byl váš mazlíček dobře hydratovaný. Vhodným zdrojem bílkovin pro vašeho domácího mazlíčka bude krůtí maso. Krmivo 4VETS Natural je velmi vhodné, pokud chcete svému domácímu mazlíčkovi poskytnout hodnotné jídlo, které mu bude chutnat a zároveň je hodnotnou součástí jeho jídelníčku.
Pro psy s nedostatečností jater je důležitou složkou krmiva 4VETS Hepatic Natural Dog ostropestřec mariánský. Může mít také diastolický účinek a předpokládá se, že pomáhá zabránit dalšímu zhoršování jaterní nedostatečnosti.
Měď má příznivý vliv na kosti a sníží také naše obavy z předčasného stárnutí zvířete. Kromě toho se má podílet na syntéze hemoglobinu a transportu železa. Vápník zajišťuje správnou strukturu kostí. Zvyšuje příjem kyslíku svaly. Pes ho potřebuje pro správnou činnost svého srdce. Vitaminy skupiny B jsou zodpovědné za metabolismus cukrů, tuků a aminokyselin, syntézu hemoglobinu a hladinu cholesterolu.
L-karnitin by měl pomáhat udržovat hmotnost vašeho zvířete. Kromě toho mu dodá energii, takže bude mít chuť na každodenní hru a kontakt s jinými zvířaty i lidmi.
Vitamin D3 se postará o imunitu vašeho psa. Kvůli jeho nedostatku může mít vaše štěně méně energie a síly na hraní a jeho zuby a nervový systém budou v horším stavu. Vitamin E zlepšuje srážlivost krve. Jeho nedostatek může mít za následek nižší plodnost, ochrnutí svalů nebo kožní léze.
Klíčové vlastnosti:
Složení krmiva 4VETS Hepatic Natural Dog:
Krůtí maso 34 % (maso 20 %, játra, žaludky, žábry, kůže), vejce 6 %, bramborový škrob 6 %, přírodní hnědá rýže 4 %, lněný olej 2 %, artyčok 2 %, lososový olej 1 %, mrkev 1 %, borůvky 1 %, minerální látky, špenát 0,5 %, sušené pivovarské kvasnice 0,5 % (obsahuje prebiotika: mannanooligosacharidy a β-glukany), semeno Psyllium 0,3 %, čekankový inulin (prebiotikum) 0,3 %, semeno ostropestřce mariánského 0,02 %.
Analýza (na 1 kg):
Hrubý protein - 5 %, hrubý tuk - 3,5 %, hrubé popeloviny - 1,3 %, hrubá vláknina - 3 %, vlhkost - 77 %, vápník - 0,15 %, fosfor - 0,1 %, sodík - 0,2 %, měď - 0,6 mg/kg, omega-6 mastné kyseliny - 1,5 %, omega-3 mastné kyseliny - 0,5 %, bezdusíkaté extrahovatelné látky (BAW) - 10 %.
Přídatné látky na 1 kg:
Vitamin D3 - 450 IU, vitamin C (kyselina askorbová) - 2000 mg, niacin - 50 mg, vitamin E - 40 mg, D-pantothenát vápenatý - 20 mg, vitamin B1 (thiamin mononitrát) - 12 mg, vitamin B2 (riboflavin) - 9 mg, kyselina listová - 4 mg, vitamin B6 - 2,5 mg, biotin - 0,2 mg, vitamin B12 - 0,04 mg, mangan (oxid manganatý) - 2 mg, jód (potahovaný granulovaný jodičnan vápenatý, bezvodý) - 0,3 mg, zinek (oxid zinečnatý, hydratovaný chelát aminokyselin) - 134 mg, DL-methionin - 2000 mg, lysin - 1000 mg, L-karnitin - 900 mg, L-arginin - 600 mg, L-tryptofan - 400 mg.
Strava vašeho psa - co byste měli vědět?
Základem zdraví a vitality čtyřnohého psa je vyvážená strava. Nesprávná výživa může výrazně snížit komfort života vašeho mazlíčka. Proto stojí za to vědět, jaké jsou nejdůležitější vlastnosti zdravé stravy.
Zaprvé je velmi důležitý výběr krmiva - je přece zdrojem složek, které jsou pro funkci nezbytné. Dobré krmivo pro psy by mělo obsahovat dostatek masa, rostlinných a rybích olejů a také ovoce a zeleniny. Mezi složky, kterým je třeba se vyhnout, patří zejména umělá barviva, ochucovadla a konzervační látky.
Je důležité, aby krmivo bylo přizpůsobeno plemeni psa, jeho věku a také individuálním potřebám, jako jsou alergie, nemoci nebo nedostatek vitamínů. Například krmivo pro štěňata by mělo obsahovat více bílkovin a tuků než krmivo pro dospělé psy. Navíc příjem kalorií musí odpovídat potřebám vašeho zvířete, jinak by mu mohla hrozit obezita nebo vyhublost. Kolik by měl domácí mazlíček za den sníst, závisí především na jeho věku, velikosti a fyzické aktivitě. Čím více chodí na procházky nebo si hraje venku, tím vyšší budou jeho energetické nároky.
Klíčová je také pravidelnost jídla. Jídlo v pravidelných, stanovených časech má pozitivní vliv na trávení vašeho psa, navíc tím zajistíte, že váš mazlíček nebude pociťovat hlad mimo stanovené časy jídla. Pro velká i malá zvířata je vhodné podávat několik menších jídel namísto jednoho velkého jídla.